Sera flott úrslit hjá Klaksvíkar Badmintonfelag til FM fyri lið 2020.




Seinasta vikuskifti varð
skipað fyri FM fyri lið 2020, sum var hildi
ð
í Klaksvík 15.
feb.

Fyri Klaksvíkar Badmintonfelag var
hetta ein sera góð kapping, har KBF vann heili 3 meistaraheiti av 4.

Fyrsta kappingin var í U11, har HBF
vann 4-1 í móti KBF.

Onnur kapping, sum varð
avgjørd
, var U15. Hetta var ein sera spennandi dystur millum KBF og HBF, sum KBF vann 3-2. So høvdu KBF og HBF vunn hvør sítt meistaraheiti, men
enn vóru 2 kappingar eftir
: U13 og U17/19.

Hjá U13 var eisini kappingin millum KBF1 og HBF1.
Hetta gjørdist eisini ein sera spennandi
kampur, sum undan seinasta
dystinum stóð á jøvnum 2-2
. Tað endaði við, at KBF1 vann samanlagt 3-2 og
gjørdist føroyameistari í U13 eisini.

Seinasta kappingin, sum varð
avgjørd
, var U17/19. Hesir leikararnir eru
millum teir bestu í landinum
. Tríggir leikarar
hjá HBF og ein hjá KBF
vóru við til Oyggjaleikir í Gibraltar seinasta summar. Havnar Badmintonfelag meldaði eitt lið til saman við
Miðvágs Badmintonfelag.
KBF vann tveir teir fyrstu, sum vóru tveir singlar, og
so var støðan 2-0 til KBF.
Tveir teir næstu, sum vóru damu- og
harra double, v
ann HBF/MBF, og
so var javnt 2-2. Sí
ðani var farið undir tann seinasta dystin, sum var mix double. Tann, sum vann dystin, kundi kalla seg føroyameistara í
U17/19. 1. sett vann KBF og 2. sett vann HBF/MBF, so her bleiv sera
spennandi. 3. setti
ð vann Klaksvíkar Badmintonfelag og kundi kalla seg føroyameistara fyri lið
í U17/19.


Nøvnini á liðunum, sum vunnu heiðursmerki eru niðanfyri:




U17/19:

Gull: KBF, sum var mannað við: Lena Maria Joensen, Bjarnhild í
Buð Justinussen, Hans Elttør, Jónas Vágsheyg og Ari M Jacobsen. Liðleiðari
var Mrinmoy Pal
.



Silvur: HBF/MBF, sum var mannað við: Sissal Thomsen HBF, Miriam í Grótinum HBF,  Jónas Djurhuus HBF og
Árant á Mýrini MBF. Liðleiðari var Dorthea Thomsen
HBF.



Bronsu: HBF2, sum var mannað við: Mia Thorkildshøj, Sanna Thorkildshøj, Rúni Øster, Hákun Thorkildshøj
Sigvardsen og Rasmus Berg Petersen. Liðleiðari var Elsa Thorkildshøj.








U15:

Gull: KBF, sum var mannað við: Miriam Hávarsá, Oddbjørg í Buð Justinussen, Leivur Joensen, Rógvi
Bertholdsen og Olivar Askham.
Liðleiðari var Hjørdis Hávarsá.





Silvur: HBF, sum var mannað við: Birita Weihe, Julianna á Heiðunum, Eyð Lamhauge Debess, Bjarti Samson Vang, Asbjørn Heide Olsen. Liðleiðari
var Marjun W. Thomasse
n.




U13:



Gull: KBF, sum var mannað við: Ranja Joensen, Rebekka Eysturskarð, Eva Jacobsen,
Filip Høgnason, Fríðrikur J Helmsdal og Roma Kurt Samson.
Liðleiðari var Karl Arni Egholm.



Silvur: HBF1, sum var mannað við: Eira Ásbjørnsdóttir Petersen, Birna K Jacobsen, Sjúrður Elias Heinason
Eysturoy og Tóki Yngvason Guttesen.  Liðleiðari var Heini Eysturoy.

Bronsu: HBF2, sum var mannað við: Bjørg Trille Sørensen, Bjarta av Vollanum, Kristoffur Samuelsen og Markus
Bjarnason.
Liðleiðari var Birita Samuelsen.


U11:

Gull: HBF, sum var mannað við: Inga Guðrin Samuelsen, Naomi
Rajani Færø, Símun Thorkildshøj Sigvardsen, Mannbjørn Eysturtún Mouritsen og
Beinir Rúnason Weihe.
Liðleiðari var Kristianna Thorkildshøj.



Silvur: KBF, sum var mannað við: Ranva Ryan, Paula Jákupsdóttir Høj, Tóki Næs, Jónas Festurstein, Eyðun
Lamhauge og Ingi J Helmsdal.
Liðleiðari var Jóannes Næs.